Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Praca w Niemczech bez znajomości języka

| Aktualności, Menu - praca w Niemczech | 26 marca 2014

praca niemcy monter rusztowań

Niemcy to obecnie jeden z krajów, które cieszą się największym zainteresowaniem ze strony polskich emigrantów. Powodem tego stanu rzeczy jest przede wszystkim chłonny rynek niemiecki, który stale się rozwija i wciąż potrzebuje kolejnych rąk do pracy – głównie tych mniej lub bardziej specjalistycznych. Dla wielu osób, które chciałyby pojechać do Niemiec największą barierą pozostaje jednak znajomość języka.

Jak prezentują się oferty pracy w Niemczech bez języka?
Dlaczego znajomość języka niemieckiego jest istotna? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – każdy typ pracy, wymaga mniejszego lub większego kontaktu z innymi ludźmi. Kontakty te będą zdecydowanie prostsze, jeśli pracownicy będą w stanie się ze sobą porozumieć w jednym języku. Stopień znajomości języka wpływa często nie tylko na efektywność pracy, ale także na pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, z którym mają problem niektórzy imigranci. W niektórych zawodach, znajomość języka niemieckiego, może mieć także swoje odzwierciedlenie w oferowanym przez pracodawcę wynagrodzeniu. Czy zatem jest możliwy wyjazd do pracy bez znajomości języka niemieckiego choćby na poziomie komunikatywnym?

Praca bez znajomości języka w Niemczech jest oferowana przede wszystkim dla osób, które wykonują prace fizyczne, nie wymagające specjalnie dużych kontaktów z innymi pracownikami, a przede wszystkim klientami firmy. Do takich zawodów należą między innymi: magazynierzy, malarze, pracownicy fizyczni, czy niektórzy budowlańcy. Dobrą informacją dla osób, które mają problem ze znajomością języka niemieckiego jest fakt, iż jego nauka na miejscu przebiega znacznie szybciej i płynniej niż w przypadku samodzielnej nauki w kraju. Nie zmienia to jednak faktu, iż naukę języka warto rozpocząć już w Polsce. Warto znać chociaż podstawowe zwroty, pytania i informacje w języku niemieckim, które mogą okazać się pomocne w codziennej pracy i życiu osobistym. Pomocna na początku może się także okazać znajomość języka angielskiego.

Autor: Praca w Niemczech oferty pracy

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.