Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Praca na budowie w Niemczech

| Menu - praca w Niemczech | 30 lipca 2013

praca w niemczech na budowie

Współczesny niemiecki rynek pracy jest bardzo zróżnicowany i pozwala na znalezienie zarówno tradycyjnej pracy sezonowej, jak również stałego zatrudnienia w wybranym zawodzie. Od początku otwarcia niemieckiego rynku pracy dla Polaków niezmiennie dużo ofert pracy można znaleźć w branży budowlanej.

Praca na budowie w Niemczech odbywa się na dwóch zasadniczych płaszczyznach – jako praca sezonowa, lub ciągła. Zarobki, które oferuje niemiecki pracodawca zaczynają się najczęściej od 8 euro brutto za godzinę pracy, a sięgać mogą 12-14 euro, w zależności od wykonywanej funkcji, doświadczenia i umiejętności. Wielu pracodawców oferuje możliwość wypracowania dodatkowo płatnych nadgodzin. Choć nie w każdym rodzaju prac obowiązkowo wymagana jest znajomość języka niemieckiego, to zdecydowanie łatwiej o znalezienie pracy mają osoby, które znają niemiecki na poziomie komunikacyjnym. Całkowity brak znajomości języka niemieckiego może powodować konieczność pracy pod nadzorem i jednocześnie przekreślać w niektórych, dobrze płatnych zajęciach zespołowych – które ze swojej natury wymagają komunikacji między pracownikami. Na lepsze zarobki w pracach budowlanych mogą liczyć osoby, które poza znajomością języka posiadają doświadczenie w konkretnym typie prac budowlanych. Mile widziane jest także prawo jazdy. Osoby, które spełniają te kryteria mają szansę na najlepsze zarobki.

Dla wielu Polaków najbardziej wygodny stał się model pracy tymczasowej. Część pracowników nie chce bowiem na stałe wiązać się umową o stałą pracę w Niemczech, traktując pracę na budowie jako etap przejściowy. Praca tymczasowa pozwala na tygodniowe, czasem kilkutygodniowe wizyty w domu, spotkania z rodziną, po czym istnieje możliwość ponownego wyjazdu do pracy tymczasowej. Tysiące osób wybrały właśnie taki model życia zawodowego, który z wielu względów im odpowiada. W przypadku kilkumiesięcznych kontraktów o pracę na budowie, pracownicy są w stanie zarobić na cały rok życia w Polsce. Dzięki temu nie mają konieczności ciągłej pracy z daleka od rodziny lub nisko płatnej pracy w Polsce – o ile taką znajdą.

Praca w Niemczech 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.